“Szkoła do hymnu” 2021 – WSPÓLNE ŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO

11 Listopada 1918 r. to dzień szczególny dla Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność.  Dlatego też każdego roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości. 

Podtrzymując tradycję i ducha patriotyzmu, w dniu 10 listopada 2021 r. w naszym przedszkolu  obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Z uwagi na wciąż panującą pandemię i obostrzenia, uroczystość ta miała charakter niecodzienny, gdyż każda z grup obchodziła ją osobno. Wszystkie przedszkolaki ubrane w stroje w barwach biało-czerwonych, uroczyście świętowały ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały pieśni patriotyczne. Wspólnym akcentem było natomiast zaśpiewanie hymnu polskiego o godzinie 11.11, przyłączając się tym samym do akcji MEiN „Szkoła do hymnu”. Ponadto, dzieci z każdej grupy uczestniczyły w koncercie patriotycznym online “Dzień Niepodległości” oraz wykonały ciekawe prace plastyczne upamiętniające ten ważny dzień. Uroczystość ta z pewnością zapadnie wszystkim głęboko w pamięci. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, pięknie wpisał się w edukację patriotyczną naszych przedszkolaków.

Grupa IV – Pszczółki

Grupa III – Misiaczki

Grupa I i II – Sówki

W nagrodę nasze przedszkole otrzymało dyplom z MEiN