Matka Katarzyna z Kłobucka

26 stycznia jest ważnym dniem dla Sióstr Augustianek, a co za tym idzie również dla całej społeczności naszego Przedszkola. Dlaczego? Bo w tym dniu wspominamy rocznicę narodzin dla nieba Matki Katarzyny z Kłobucka – założycielki Zgromadzenia Sióstr Augustianek.

Co wiemy o matce Katarzynie? Zapraszamy do obejrzenia krótkich odcinków, w których Siostry Augustianki opowiadają o jej osobie:)

Nasze Przedszkolaki również dowiadują się o Matce Katarzynie i o siostrach Augustiankach 🙂 W każdej sali znajduje się jej portret. W ramach katechezy w grupie Sówek dzieci wykonały pracę plastyczną “Siostra Augustianka”, zaś w grupie Misiaczków i Pszczółek mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z Siostrą Nikolą, która opowiedziała nam więcej o życiu wspólnoty 🙂 Oczywiście w każdej grupie modliliśmy się przez wstawiennictwo Matki Katarzyny śpiewając specjalną piosenkę 🙂

Matko Katarzyno naucz nas żyć,

jak kochać Jezusa, służyć bliźniemu

i szczęśliwym być!